Novice

Rezidentess vse do meseca avgusta

Rezidenca, koncert, srečanje, druženje in še kaj Rezidentess je nedavno objavila program svojih dogodkov vse do meseca avgusta. Vabljeni, da se v Bistrici ob Sotli pridružite MoE, GRRIL, Hala, Virtaranta/Okuda/ , TiTiTi …

Znani britanski basist John Edwards bo vodil delavnico na festivalu Neposlušno

Edwards bo vodil tridnevno delavnico med 19. in 21. marcem, ki ji bo sledil tudi zaključni koncert udeležencev. Ta se bo vpela v zanimiv in močan mednarodni program celotnega festivala.

Zvončki in trobentice 2020

Šesta edicija festivala bo v Klubu Cankarjevega doma ponovno zacvetela 25. februarja.

Nova izdaja domače jazzcore zasedbe Koromač

Razširjeni kolektiv Koromač je 27. decembra izdal album Kontrapunk, posnet v živo na 24. ediciji festivala Jazz Cerkno.

Trije koncerti iz Kluba Štala izdani pri založbi Klopotec

Založba Klopotec nadaljuje s svojo bogato založniško dejavnostjo. Ob koncu leta je svoji obilni beri izdaj s področja svobodno improvizirane glasbe in sodobnega jazza dodala tri nove, nastale na koncertnih seansah v Klubu Štala.

Zvočna umeščenost čričkov, eksplikacija procesov v naravi in improvizacija, dve novi izdaji založbe Kamizdat

Pri založbi Kamizdat sta v oktobru izšla solistična prvenca Saše Spačal in Ide Hiršenfelder. Obe navdušuje elektronsko zvočno eksperimentiranje in povezuje preteklo sodelovanje pri kolektivu Teremidi Orchestra in iniciativi ČIPke.

Centralala z video intervjuji sodeluje na razstavi Musica Femina v okrilju festivala Mesto Žensk

Razstava vključuje video intervjuje z Nino Dragičević, Kajo Draksler, Majo Osojnik in Ireno Z. Tomažin. O lastnem ustvarjanju, identiteti, inspiraciji, spolih in kvotah so se pogovarjale s Tomažem Gromom.

Zvočni mikroskop: delavnica za otroke Andreja Fona in Staša Vrenka

Na delavnici bodo udeleženci uvodoma poslušali improviziran koncert, avtorja pa bosta otokom predstavila tudi možnost izdelave mehanskega in digitalnega orodja, preko katerega je poslušanje tihih ali neslišinih zvokov sploh mogoče.

Koledar dogodkov

Junij 2020

04Jun20:0021:30VentilatorKatja Legin, Jurij Konjar, Samo Kutin

05Jun(Jun 5)16:0008(Jun 8)19:00The Rezidentness

06Jun(Jun 6)12:0018(Jun 18)11:00Luka Prinčič: Rizosfera (razstava)

06Jun20:0022:00iT: Another Crying Game

09Jun20:0021:00Luka Prinčič: Rizosfera

10Jun19:3023:59Ignor pokoronski prviMiha Zadnikar / Nežka Struc / Žan Grad / Tanja Božić / Rajko Muršič & Ryuzo Fukuhara / Simona Jerala in Jernej Županič

10Jun20:0022:00ZvezeRob Canning & Tomaž Grom / IMštrument

17Jun20:0023:59Jazz festival LjubljanaŽan Tetičković / Gaj Bostič-Eris / Mirna Bogdanović Group / Trickster

Prijavi se na naš obvestilnik

Intervjuji

(Samo)iniciative (samo)zaposlenih: Gal Furlan

Pogovor s primorskim tolkalcem in organizatorjem o karanteni, Klubu Štala in planih za prihodnost.

(Samo)iniciative (samo)zaposlenih: Jaka Berger

Čas, razpotegnjen med dvema karantenama. Luka T. Zagoričnik se je pogovarjal z vsestranskim in kljub razmeram izredno dejavnim tolkalcem, elektrofonikom in še marsikaj, Jako Bergerjem.

‘Samo)iniciative (samo)zaposlenih: Rok Zalokar

Tomaž Grom se je pogovarjal z Rokom Zalokarjem, pianistom, skladateljem in imprpvizatorjem, organizatorjem koncertov, umetniškim vodjo glasbenih ciklov, motivatorjem in povezovalecem glasbenikov z različnih “scen”.

Eseji

Andraž Polič: Nič glasbe

Pesnik, glasbenik, skladatelj in igralec Andraž Polič piše o izmuzljivosti polja med zvenom, hrupom in tišino, napoljnjenim s spominom in potrebo po prisluhu. »Če hočemo, da karkoli v nas in okoli nas spregovori ali se uglasi, moramo najprej utihniti!«

Recenzije

Decembrsko križarjenje po koncertnih križiščih

Luka T. Zagoričnik se sprehaja po dveh izbranih koncertnih dogodkih v Ljubljani in Zagrebu in prisluškuje različnim glasbenim križiščem.

Domača improvizirana glasba v letu 2019 – pregled skozi diskografijo

Primož Trdan je pripravil pregled svojega poslušanja in izbora plošč iz lanskoletne diskografske bere v polju improvizirane glasbe.

Krtine zvoka

Muanis Sinanović piše o improvizatorskih srečevanjih, ki se pod nazivom Rezidents odvijajo v Bistrici ob Sotli.

Dnevniki

svetoumja glas(u)

Zapis (v obliki toka zavesti) Suzane Kajba ob prisostvovanju koncerta iT na festivalu MENT Ljubljana.

Sluhodvod #4: Kazalnik

Ivana Maričić problematizira ustvarjalne in delovne pozicije spreminjajočega kolektiva znotraj projekta Sluhodvod.

Centralala oznake

A.M.P. Trio Ab Baars Abeceda II Abstract Truth Acamar Trio Acapulco Redux Achille Succi Adam Pultz Melbye Ahmed Aida Talliente Akademie der Künste Berlin Alberto Novello Aleksandar Škorić Alessandro Fongaro Alexander Lauterwasser Alex Ross Aleš Rojc Aleš Valentinčič- Brdonč Aljaž Škrlep Amadej Kraljevič Ana Kravanja Andraž Polič Andrea Neumann Andreja Rauch Podrzavnik Andrej Boštjančič - Ruda Andrej Fon Angélica Castelló Anna Högberg Anthony Pateras Antonin Gerbal Anton Lorenzutti Antti Virtaranta Arch 1 Arno Bakker Aruan Ortiz Asmodeus At the Coach House Axel Dörner Bakalina Velika beepblip Benedict Taylor Big Band Gverillaz Bogdan Benigar Bojan Krhlanko Bootleg Unit Trio Boris Janje Boštjan Gombač Boštjan Perovšek Boštjan Simon Bram De Looze Brane Zorman Brda Contemporary Music Festival BRGS Brina Kren Bruit Asso Bálint Bolcsó Cankarjev dom Cankarjev dom Vrhnika Cankarjevi torki Carlo Mascoli Carolina Giannakopoulou Casey Moir Cene Resnik Centralala Chad Taylor Chiao-Hua Chang Chimera Chris Pitsiokos Christof Kurzmann Chromatic Vortex Circle of Pax City Of Women Clarissa Durizotto Clean Feed code::source Colin Petit Confine Aperto Cortex CP Unit CRAM festival Creative Sources Cristiana Fusillo Cristián Alvear Czajka & Puchacz Dag Erik Knedal Andersen Daniel Studer Daniel Thompson Darla Smoking David Braun Defonija Dejan Berden Dejan Koban Die! Goldstein Dietrich Petzold DJ Illvibe Dobialabel Domen Bohte Domen Gnezda Dora Attila Drago Ivanuša drevo Dré Hočevar Ecliptic Edin Zubčević Elder Ones Elena Kakaliagou Elisa Ulian Emil Gross Emilio Gordoa Ergod Erika Sofia Sollo Erland Dahlen Ernesto Rodrigues Ernst Florens Chladni Etceteral Eugene Chadbourne Feecho Duo Felix Henkelhausen female:pressure Ferran Fages Field Notes Fire! Fish Wool Flavio Zanuttini Florian Stoffner Florian Walter FMR Records Frame Trio Francesco Cusa Francesco Ivone Frank Rosaly FreeForms Freequestra Free Stellar Trio Fresh Dust Trio Fri-Fru-Fra FriForma FriFormA\V Félicie Bazelaire Gal Furlan Gallery P74 Gaudenz Badrutt Gašper Livk Gašper Okorn Gerry Hemingway GGRIL Giancarlo Schiaffini Giorgio Pacorig Giovanni Maier Goran Krmac Grand groupe régional d'improvisation libérée Grgur Savić Guilherme Rodrigues Gyan Riley Hala Han Bennink Helene Richter Henrik Olsson Heroines of Sound Hiroyuki Ura Howie Reeve Hundred Years Gallery Ida Hiršenfelder Ignite Igor Lumpret Igor Matković Igor Stangliczky IKLECTIK Ikue Mori Ilia Belorukov Improbiro Improcon Impronedeljek Imrpobiro Ina Puntar Inexhaustible Editions Ingrid Mačus Ingrid Schmoliner Irena Pivka Irena Z. Tomažin Isabelle Duthoit iT Ivana Maričić IZIS Izlog suvremenog zvuka Iztok Koren Iztok Zupan Jaka Berger Jani Moder Jan Jarni Jaz Jazz Cerkno Jazz festival Ljubljana Jazz v Narodnem domu Ji Youn Kang Joel Grip Joey baron Johan Moir John Butcher John Cage John Dikeman John Edwards John Zorn Joke Lanz Jonas Kocher José Lencastre Joëlle Léandre Jošt Drašler Julian Lage Julien Desprez Jure Boršič Jure Pukl Kaja Draksler Kaja Draksler Octet Kamizdat Katarina Radaljac Keltika Kenny Grohowski Kenny Wollesen Ken Vandermark Kikiriki Klopotec Klub Gromka Klub Metulj Klub Zakon Klub Štala Kombo Kombo C Kontejner Koordinate zvoka Koromač Kreativna jazz klinika Velenje Kris Davis Kristoffer Berre Alberts KUD Kussa KUD Mreža KUD Sestava Kukushai Laibach Lee Patterson Lenart de Bock Leonardo Grimaudo Level Up Lina Rica Linda Sharrock Ljubljana Jazz Festival Luc Ex Assembly Luciano Caruso Luigi Russolo Luís Vicente László Juhász Léo Dupleix Made To Break Maja Osojnik Makoto Oshiro Mamka MaNoPaMa Quartet Manu Mayr Marcelo dos Reis Marco Colonna Marc Ribot Marek Fakuč Mariboring Marina Džukljev Mario Rechtern Marko Batista Marko Jenič Marko Jugović Marko Karlovčec Marko Košnik Marko Lasič Marko Čeh Marko Črnčec Markus Eichenberger Martin Eccles Martin Ukmar Marton Palatinszsky Maruži Tjaždaga Mary Halvorson Masada Matija Krečič Matija Schellander Matjaž Bajc Mauricio Valdés San Emeterio Max Bogner MENT Ljubljana Mesto žensk Metabonma Michael Zerang Mieko Suzuki Miha Blažič Miha Ciglar Miha Gantar Miha Zadnikar Miha Zadnikar Aleš Suša Mimo Cogliandro Mina Fina Mitja Hlupič Mladi raziskovalci Mladi raziskovalci II MoE Monoscarves Morton Feldman Muanis Sinanović Musica Femina Máté Pozsár Nabelóse Nada Žgank Najoua Narodni dom Maribor Natascha Gangl Nenad Kovačić Nenad Sinkauz Neposlušno Nils Vermeulen Nina Dragičević Nina Farič Nova muska Nurriá Andorra Odbo Oqpo Oholo! Oktober Jazz Ola Høyer Olfamoštvo Olfamož OR poiesis Palomar Records Paolo Pascolo Pat Thomas Paul Lovens Peter Evans Peter Ugrin Petra Kapš Petra Strahovnik Phicus Philipp Gropper Philipp Wachsmann Pia Podgornik Pinelina dnevna soba Pixxelpoint Primož Sukič Primož Čučnik Punkt.Vrt.Plastik PureZen Records Péter Ajtai R.O.K. Rajko Muršič Rdeča Raketa Resonance.fm Reuben Derrick Rezidentess Rezidenti Re_humanizacija Richard Scott Rieko Okuda Ring Ring Festival Robert Ashley Rob Mazurek Roger Sutherland Rojišče Rok Košir Rok Zalokar Rok Zalokar Trio Roozbeh Nafisi Rotten Girlz Rouge-ah Rudi Mahall Ruud Voesten Sabine Ercklentz Sainkho Namtchylak Sajeta Samo Kutin Samo Pavlica Samo Šalamon Santiago Astaburuaga Saša Spačal Schroeder Setola di Maiale Seymour Wright Shekuza Sluhodvod Snarky Puppy Sonica Sophie Agnel Sound Disobedience Sound Explicit Ssm Kosk Staš Vrenko Steklenik Stian Westerhus Studio 8 Ståle Liavik Solberg Ståle Storløkken Sunday Noise Svojat Sylvie Courvosiere Szilveszter Miklós Szilárd Mezei Séamus O'Donnell Taku Sugimoto Tancrède D. Kummer Tanja Feichtmair Tao G. Vrhovec Sambolec Tapiwa Svosve TASF Tea Grahek Tea Vidmar Terrie Ex Tery Žeželj The Big Yes The Flying Luttenbachers The Necks Theremidi Orchestra The Stone Series The Third Guy Thomas Johansson Tijana Stanković Tilen Lebar Tisa Neža Herlec TiTiTi Tomaž Grom Tomeka Reid Tom Jackson Torben Snekkestad Trevor Dunn Trigger Trio Weave Uchihashi Kazuhisa Udo Preis Umdhlebi Urban Kušar Urška Preis Ute Wassermann Vasco Trilla Veronika Dintinjana Veronika Kumar Vida Vatovec Vid Drašler Vitja Balžalorsky Weronika Partyka Xavier Charles Young Mothers Zavod Cona Zavod Jazz Cerkno Zavod P.A.R.A.S.I.T.E. Zavod Sploh ZEZ Zhlehtet Zlatko Kaučič ZVO.ČI.TI so.und.ing DUO Zvončki in trobentice Zvočni izviri Zvočni Prepihi Zvočni učinki [Dré A. Hočevar Verso Doxa] Àlex Reviriego Éric Normand Čadrg Records ČIPke Šalter Ensemble Širom Špela Trošt Špela Škulj Žiga Ipavec Žiga Jenko Žiga Koritnik Žiga Murko