Novice

Tresk #11 in sejmišče na Stritarjevi

Sejmišče v centru prestolnice kot sklepno dejanje letošnje edicije festivala.

Kaja Draksler in Irena Z. Tomažin premierno na festivalu Jazz Poetry Month v Pittsburghu

Koncert Kaje Draksler in Irene Z. Tomažin s poezijo Gregotja Strniše, Miklavža Komelja in neznane etiopske pesnice bo premierno prikazan 30. septembra ob enih ponoči po našem času.

Tao G. Vrhovec Sambolec: »Ekstatičnost intervala je v odnosu med konkretnostjo in nezaobjemljivo vmesnostjo«

Tao g. Vrhovec sambolec v Aksiomi predstavlja svojo novo večmedijsko postavitev 0.004 Hz, v kateri se vsebinsko ukvarja z »ekstatičnim intervalom».

Letošnja Sajeta bo, a malce dugače

Festival Sajeta letos zaradi negativnega mnenja NJIZ-a ne bo potekal na tradicionalnem Sotočju, temveč kot serija posameznih dogodkov na različnih prizoriščih.

Žiga Golob na kompilaciji založbe Amulet Records s skladbo znanega Billyja Martina

Znani in vsestranski domači basist Žiga Golob je pred kratkim posnel skladbo Meshes slavnega ameriškega bobnarja in tolkalca Billyja Martina, ki je izšla pri njegovi znani založbi Amulet Records.

Odprti oder kolektiva producentov in ustvarjalcev

Med 1. julijem in 31. avgustom se na Muzejski ploščadi na Metelkovi odvija skoraj sto brezplačnih prireditev.

Izjava za javnost Radia Študent

Radio Študent se je znašel v nezavidljivi finančni situaciji. Pomagajmo ohraniti enega najbolj pomembnih neodvisnih medijev pri nas in širše v regiji.

Javni razpis za prispevke The Journal of Sonic Studies za področje Balkana

The Journal of Sonic Studies objavlja javni razpis za prispevke s tematiko Zvočne študije, zvočne krajine in zvočna umetnost Balkana.

Koledar dogodkov

Oktober 2020

23Okt18:0020:00Festival slovenskega jazzaAcamar Quartet

23Okt19:0022:00Ignor festival 4Žiga Jenko / nosferatu3285 / Wiktor Szotowski / Urša Majcen / Nela Poberžnik / Tanja Božič / Miha Zadnikar / a:part

24Okt20:0022:00Oktober Jazz 2020Zlatko kaučič: Pogum pogumnih: Zlatko kaučič, Kombo C, Ivan Pilat, Flavio Zanuttini, Achille Succi

25Okt14:0016:00“APÙAP” DuoAlipio C. Neto & Gal Furlan

27Okt20:0022:00Hommage a cliché: GostovanjaBratko Bibič + ...

Prijavi se na naš obvestilnik

Intervjuji

(Samo)iniciative (samo)zaposlenih: Boštjan Simon

Vsestranski pihalec in elektrofonik Boštjan Simon se je v pričujočem intervjuju razpisal o prihajajočem albumu, pomoči samozaposlenim, poslušanju muzike in glasbenim obetom v prihodnosti.

Soundcamp 2020: ozaveščanje skupnega razmišljanja o okoljskih zvokih

O letošnji ediciji festivala Soundcamp smo se pogovorili s soorganizatorko in umetnico Ireno Pivka.

Žiga Jenko: »Trenutno poskušam biti čim bolj v trenutku.«

Žiga Jenko v pogovoru z Brigito Gračner. Glasbeni entuziast tako pri poslušanju kot tudi ustvarjanju. Kitarist, ki daje trenutno kitaro bolj na stran in se posveča urjenju vokala, poeziji in elektroniki. Ni mu tuja rock glasba in njeni odvodi kot tudi prosta improvizacija.

Eseji

Andraž Polič: Nič glasbe

Pesnik, glasbenik, skladatelj in igralec Andraž Polič piše o izmuzljivosti polja med zvenom, hrupom in tišino, napoljnjenim s spominom in potrebo po prisluhu. »Če hočemo, da karkoli v nas in okoli nas spregovori ali se uglasi, moramo najprej utihniti!«

Recenzije

Decembrsko križarjenje po koncertnih križiščih

Luka T. Zagoričnik se sprehaja po dveh izbranih koncertnih dogodkih v Ljubljani in Zagrebu in prisluškuje različnim glasbenim križiščem.

Domača improvizirana glasba v letu 2019 – pregled skozi diskografijo

Primož Trdan je pripravil pregled svojega poslušanja in izbora plošč iz lanskoletne diskografske bere v polju improvizirane glasbe.

Krtine zvoka

Muanis Sinanović piše o improvizatorskih srečevanjih, ki se pod nazivom Rezidents odvijajo v Bistrici ob Sotli.

Dnevniki

svetoumja glas(u)

Zapis (v obliki toka zavesti) Suzane Kajba ob prisostvovanju koncerta iT na festivalu MENT Ljubljana.

Sluhodvod #4: Kazalnik

Ivana Maričić problematizira ustvarjalne in delovne pozicije spreminjajočega kolektiva znotraj projekta Sluhodvod.

Centralala oznake

A.M.P. Trio Ab Baars Abeceda II Abstract Truth Acamar Trio Acapulco Redux Achille Succi Acoustic Commons Adam Pultz Melbye Ahmed Aida Talliente Akademie der Künste Berlin Aksioma Alberto Novello Aleksandar Škorić Alessandro Fongaro Alexander Lauterwasser Alex Ross Aleš Rojc Aleš Valentinčič- Brdonč Aljaž Škrlep All Strings Detached Amadej Kraljevič Amulet Records Ana Kandare Ana Kravanja Andraž Polič Andrea Neumann Andreja Rauch Podrzavnik Andrej Boštjančič - Ruda Andrej Fon Angélica Castelló Anna Högberg Anthony Pateras Antonin Gerbal Anton Lorenzutti Antti Virtaranta Arch 1 Arno Bakker Aruan Ortiz Asmodeus At the Coach House Axel Dörner Bakalina Velika beepblip Benedict Taylor Big Band Gverillaz Billy Martin Bogdan Benigar Bojan Krhlanko Bootleg Unit Trio Boris Janje Borut Savski Boštjan Gombač Boštjan Perovšek Boštjan Simon Bram De Looze Brane Zorman Bratko Bibič Brda Contemporary Music Festival BRGS Brina Kren Bruit Asso Bálint Bolcsó Cankarjev dom Cankarjev dom Vrhnika Cankarjevi torki Carlo Mascoli Carolina Giannakopoulou Casey Moir Cene Resnik Centralala Chad Taylor Chiao-Hua Chang Chimera Chris Pitsiokos Christof Kurzmann Chromatic Vortex Circle of Pax Cirkulacija 2 City of Asylum City Of Women Clarissa Durizotto Clean Feed code::source Colin Petit Confine Aperto Cortex CP Unit CRAM festival Creative Sources Cristiana Fusillo Cristián Alvear Czajka & Puchacz Dag Erik Knedal Andersen Daniel Studer Daniel Thompson Darla Smoking David Braun Defonija Dejan Berden Dejan Koban Die! Goldstein Dietrich Petzold DJ Illvibe Dobialabel Domen Bohte Domen Gnezda Dora Attila Drago Ivanuša drevo Dré Hočevar Ecliptic Edin Zubčević Elder Ones Elena Kakaliagou Elisa Ulian Emil Gross Emilio Gordoa Ergod Erika Sofia Sollo Erland Dahlen Ernesto Rodrigues Ernst Florens Chladni Etceteral Eugene Chadbourne Feecho Duo Felix Henkelhausen female:pressure Ferran Fages Field Notes Fire! Fish Wool Flavio Zanuttini Florian Stoffner Florian Walter FMR Records Frame Trio Francesco Cusa Francesco Ivone Frank Rosaly FreeForms Freequestra Free Stellar Trio Fresh Dust Trio Fri-Fru-Fra FriForma FriFormA\V Félicie Bazelaire Galerija ŠKUC Gal Furlan Gallery P74 Gaudenz Badrutt Gašper Livk Gašper Okorn Gerry Hemingway GGRIL Giancarlo Schiaffini Giorgio Pacorig Giovanni Maier Goran Krmac Grand groupe régional d'improvisation libérée Grgur Savić Guilherme Rodrigues Gyan Riley Hala Han Bennink Helene Richter Henrik Olsson Heroines of Sound Hiroyuki Ura Howie Reeve Hundred Years Gallery Ida Hiršenfelder Ignite Igor Lumpret Igor Matković Igor Stangliczky IKLECTIK Ikue Mori Ilia Belorukov Improbiro Improcon Impronedeljek Imrpobiro Ina Puntar Inexhaustible Editions Ingrid Mačus Ingrid Schmoliner Interantional dawn chorus day Irena Pivka Irena Z Irena Z. Tomažin Isabelle Duthoit iT Ivana Maričić IZIS Izlog suvremenog zvuka Iztok Koren Iztok Zupan Jaka Berger Janez Leban Jani Moder Jan Jarni Jaz Jazz Cerkno Jazz festival Ljubljana Jazz Poetry Month Jazz v Narodnem domu Ji Youn Kang Joel Grip Joey baron Johan Moir John Butcher John Cage John Dikeman John Edwards John Zorn Joke Lanz Jonas Kocher José Lencastre Joëlle Léandre Jošt Drašler Julian Lage Julien Desprez Jure Boršič Jure Pukl Kaja Draksler Kaja Draksler Octet Kamizdat Katarina Radaljac Keltika Kenny Grohowski Kenny Wollesen Ken Vandermark Kikiriki Klopotec Klub Gromka Klub Metulj Klub Zakon Klub Štala Kombo Kombo C Kontejner Koordinate zvoka Koromač Kreativna jazz klinika Velenje Kris Davis Kristoffer Berre Alberts KUD Kussa KUD Mreža KUD Sestava Kukushai Laibach Lee Patterson Lenart de Bock Leonardo Grimaudo Level Up Lina Rica Linda Sharrock Litošt Ljubljana Jazz Festival Luc Ex Assembly Luciano Caruso Luigi Russolo Luís Vicente László Juhász Léo Dupleix Made To Break Maja Osojnik Makoto Oshiro Mamka MaNoPaMa Quartet Manu Mayr Marcelo dos Reis Marco Colonna Marc Ribot Marek Fakuč Mariboring Marina Džukljev Mario Rechtern Marko Batista Marko Jenič Marko Jugović Marko Karlovčec Marko Košnik Marko Lasič Marko Čeh Marko Črnčec Markus Eichenberger Martin Eccles Martin Ukmar Marton Palatinszsky Maruži Tjaždaga Mary Halvorson Masada Matija Krečič Matija Schellander Matjaž Bajc Matjaž Zorec Mauricio Valdés San Emeterio Max Bogner MENT Ljubljana Mesto žensk Metabonma Michael Zerang Mieko Suzuki Miha Blažič Miha Ciglar Miha Gantar Miha Zadnikar Miha Zadnikar Aleš Suša Mimo Cogliandro Mina Fina Mi smo #odprti za kulturo Mitja Hlupič Mladi raziskovalci Mladi raziskovalci II MoE Monoscarves Morton Feldman Muanis Sinanović Musica Femina Máté Pozsár Nabelóse Nada Žgank Najoua Narodni dom Maribor Natascha Gangl Nenad Kovačić Nenad Sinkauz Neposlušno Nils Vermeulen Nina Dragičević Nina Farič Nova muska Nurriá Andorra Odbo Oqpo Oholo! Oktober Jazz Ola Høyer Olfamoštvo Olfamož oOo OR poiesis Orsketer brez meja Palomar Records Paolo Pascolo Pat Thomas Paul Lovens Peter Evans Peter Ugrin Petra Kapš Petra Strahovnik Phicus Philipp Gropper Philipp Wachsmann Pia Podgornik Pinelina dnevna soba Pixxelpoint Primož Sukič Primož Čučnik Punkt.Vrt.Plastik PureZen Records Péter Ajtai R.O.K. Radio Študent Rajko Muršič Rdeča Raketa Resonance.fm Reuben Derrick Reveil Rezidentess Rezidenti Re_humanizacija Richard Scott Rieko Okuda Ring Ring Festival Robert Ashley Rob Mazurek Roger Sutherland Rojišče Rok Košir Rok Zalokar Rok Zalokar Trio Roozbeh Nafisi Rotten Girlz Rouge-ah Rudi Mahall Ruud Voesten Sabine Ercklentz Sainkho Namtchylak Sajeta Samo Kutin Samo Pavlica Samo Šalamon Santiago Astaburuaga Saša Spačal Schroeder Setola di Maiale Seymour Wright Shekuza Sluhodvod Snarky Puppy Sonica Sophie Agnel Soundcamp Sound Disobedience Sound Explicit Soundtrips Ssm Kosk Staš Vrenko Steklenik Stian Westerhus Studio 8 Ståle Liavik Solberg Ståle Storløkken Sunday Noise Svojat Sylvie Courvosiere Szilveszter Miklós Szilárd Mezei Séamus O'Donnell Taku Sugimoto Tancrède D. Kummer Tanja Feichtmair Tao G. Vrhovec Sambolec Tapiwa Svosve TASF Tea Grahek Tea Vidmar Terrie Ex Tery Žeželj The Big Yes The Flying Luttenbachers The Journal of Sonic Studies The Necks There Be Monsters Theremidi Orchestra The Stone Series The Third Guy Thomas Johansson Tijana Stanković Tilen Lebar Tisa Neža Herlec TiTiTi Tomaž Grom Tomeka Reid Tom Jackson Torben Snekkestad Tresk Trevor Dunn Trigger Trio Weave Trus! Uchihashi Kazuhisa Udo Preis Umdhlebi Urban Kušar Urška Preis Ute Wassermann Vasco Trilla Velkro Veronika Dintinjana Veronika Kumar Vida Vatovec Vid Drašler Vitja Balžalorsky Weronika Partyka Xavier Charles Young Mothers Zavod Cona Zavod Jazz Cerkno Zavod P.A.R.A.S.I.T.E. Zavod Radio Študent Zavod Sploh ZEZ Zhlehtet Zlatko Kaučič ZVO.ČI.TI so.und.ing DUO Zvončki in trobentice Zvočni izviri Zvočni Prepihi Zvočni učinki [Dré A. Hočevar Verso Doxa] Àlex Reviriego Éric Normand Čadrg Records ČIPke Šalter Ensemble Širom Špela Trošt Špela Škulj Ž Žiga Golob Žiga Ipavec Žiga Jenko Žiga Koritnik Žiga Murko