Maj 2025

10Maj21:0022:00Koncertni cikel Utripnik 2. del ''NGONI'' Januš Aleš Luznar

more

Podrobnosti o dogodku

Koncertni cikel Utripnik raziskuje akustične lastnosti in zvočne potenciale lastnoročno izdelanih glasbil izpod rok avtorja Januša Aleš Luznarja.
Projekt je zasnovan kot dinamična platforma, ki presega konvencionalne meje med tradicionalno, akustično, eksperimentalno in elektronsko glasbo.
Avtor na vsakem koncertu uporablja različne instrumente, zvočni vir pa reinterpretira znotraj sodobnega glasbenega konteksta z uporabo digitalnih zvočnih procesorjev, elektronskih efektov in večglasnega petja z vzorčenjem, s čimer v realnem času gradi kompleksne zvočne strukture in večplastne kompozicije .
Avtor v uvodnem delu koncerta predstavi instrument, njegovo zgodovino in osebni navdih za izdelavo. Po vsakem koncertu bodo obiskovalci instrumente lahko tudi sami preizkusili.
Na drugi uprizoritvi cikla bo predstavljen vzhodnoafriški kamele ngoni v različnih oglasitvah. Repertoar bo vključeval improvizirane kompozicije z eksperimentalnimi elektronskimi zvočnimi elementi in vokali.

Čas

(Sobota) 21:00 - 22:00

Lokacija

Hupa Brajdič

Podhod Ajdovščina, 1000 Ljubljana, Slovenija

Organizator

Hupa Brajdič Podhod Ajdovščina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X